top of page

                      Firma Zakład Produkcyjno-Usługowy Marek Rusek istnieje na rynku dokładnie od 01 września 1996 roku. Od samego początku zajmuje się obróbką skrawaniem metali,remontami maszyn, modyfikacją pojazdów terenowych, remontami maszyn rolniczych, spawaniem metodą TIG/MIG/MAG, wypalaniem elementów metodą CNC oraz wiele innych dziedzin których przez wszystkie lata nie sposób zliczyć.

                         Z biegiem czasu firma zaczęła się rozwijać, wchodząc na szeroko pojęty rynek ślusarski.W 1999 roku nasza firma współpracowała z duńską firmą URIDAN A/S jako podwykonawca wszelkiego rodzaju okuć metalowych skąd gotowe już wyroby trafiały na cały świat. W 2008 roku nastąpił moment w którym działalność nawiązała współpracę z producentem opon do pojazdów ciężarowych Bridgestone Sp Z.O.O. a następnie z wieloma innymi firmami takimi jak Sherman Sp Z.O.O, oraz zaczęliśmy wspierać lokalne jednostki OSP działające w regionie. Naszymi klientami są również min. Hiab, FSP, Hanse Yachts AG, Lidl i wiele innych 

                          W roku 2014, zażenowani jakością oferowanych przez popularne markety postanowiliśmy, produkować również panele ogrodzeniowe o unikatowych wzorach, oraz ozdoby ogrodowe, stelaże na hamaki jak i również grille ogrodowe.Aby iść z duchem czasu oraz oferować jak najwyższą jakość oferowanych usług, zakupiliśmy obrabiarki numeryczne oraz wysokiej klasy sprzęt i osprzęt spawalniczy co pozwala nam na zachowanie najwyższych standardów jakości.

 

                       Od 2018 roku posiadamy w swoim parku maszynowym pojawiła się kolejna z maszyn CNC, tym razem zdecydowaliśmy się na zakup wypalarki Laser Fiber. Umożliwiło nam to ogromny wzrost jakości oferowanych przez nas wyrobów. Wymieniliśmy również inne maszyny z naszego parku maszynowego tj. przecinarki taśmowe, wypalarkę plazmową i inne.

                        W 2022 roku zakupiliśmy spawarkę oraz czyszczarkę Laserową Fiber, jest to innowacyjne urządzenie zapewniające niezwykle estetyczne oraz trwałe spoiny o szerokości od 0.5mm do 6mm. Precyzja tej maszyny oraz estetyka spoin, zapiera dech w piersiach. Ponadto w porównaniu do innych metod spawania jest to metoda nieporównywalnie szybsza oraz bardziej przyjazna dla operatora i środowiska.

                        Ponadto w listopadzie tego samego roku zakupiliśmy maszynę CNC do wykonywania gwintów, jej konstrukcja i sposób działania pozwala na niezwykle dokładne wykonanie gwintów wewnętrznych i zewnętrznych.

                        
                            Dążymy do rozwoju działalności oraz oferowanych usług, ponieważ: “kto nie idzie z biegiem czasu, tak naprawdę stoi w miejscu”.

bottom of page